Uzak Durulması Gereken 10 Erkek Tipi

Mükemmel erkek var mı? Büyüleyici bakışları, Yunan heykeli gibi kaslı vücudu, kusursuz kişiliği ve zevkleriyle aklınızı başınızdan alacak bir erkek her kadının hayallerini süsler. Ancak gel gör ki bu erkekler sadece peri masallarında, romantik komedi filmlerinde olur ve daha çocuk yaşlarda bilinç altımıza işlenmiştir. Sakın inanmayın bu şehir efsanelerine. Zira öyle bir erkek henüz nefes almıyor:)

Duygularımız yoğun olduğunda mantığımızı susturuyor olabiliriz ancak her kadının uzak durması gereken 10 erkek tipini sizin için özetledim.

Soğuk Erkekler

Her şeyi sizden beklerler. Siz aramazsanız sizinle iletişime geçmek akıllarına gelmez. Sizinle görüşmek için çok istekli olmazlar. İşine geldiğinde arar, işine gelmediğinde aramazlar. Bu tipler yaralı parmaklarına bile işemezler. Böyle bir erkekle bir akşam geçirip eve döndüğünüzde hep bir şeylerin eksik olduğunu hissedersiniz. Sizi asla tamamlayamazlar. Çünkü duyguları ile irtibatı kesmişlerdir. Duygusuz olduklarından değil, duyguları ile yüzleşmeye cesaretleri olmadığından soğuk ve cool davranmayı tercih ederler. Böylece yaralarını ve özgüvensizliklerini saklamayı başarırlar. Başka türlü var edemezler kendilerini. Eğer partneriniz böyle biriyse kendinizi boşuna tüketmeyin. Ona siz yardım edemezsiniz. Kendiyle derdi olana hiç kimse yardım edemez.

Sevgisini Gösteremeyen Erkekler

Sevgisini göstermeyen, güzel bir söz söylemeyi bile erkeklik gururuna hakaret sayan tiplerdir. Bahaneleri de hep aynıdır; ‘Ben sevgimi gösteremiyorum…’ Asıl meselenin sevgiyi göstermek değil, hissettirmek olduğunu bu tiplere anlatamazsınız. Sevdiği halde sevmiyormuş gibi davranan bu tiplerin, sevmediği halde seviyormuş gibi de davranabilme potansiyelleri çok yüksektir. Mutsuz evliliklerini bitiremeyenler genelde bu tipler arasında yaygındır. Muhtemelen çocukluklarından gelen sevgi eksikliği travmaları vardır. Ailelerinden yeteri kadar sevgi görmemişlerdir ve dolayısı ile nasıl seveceklerini bilemezler. Nasıl seveceğini bilemeyen aslında sevmediğini de anlayamaz. O yüzden bu tip erkekler büyük zaman kaybıdır. Bütün çabalarınız sonuçsuz kalır. En iyisi kendi haline bırakmak ve yolunuza devam etmektir.

Modern Görünümlü Geleneksel Erkekler

Modern görünümlü geleneksel erkekler ne kadar eğitimli olurlarsa olsunlar, hangi havalı okulları bitirirlerse bitirsinler aileden gelen geleneksel zihin yapıları onları hep sığ yapar. Yaşam şekilleri ve kıyafetleri ne kadar modern olursa olsun daima bağnaz kalırlar. Zihin yapıları ve olaylara bakış açıları asla güncellenmez. Bir Avrupalı gibi yaşayıp, Ortadoğulu gibi düşünürler. Bu tipler genellikle karşınıza doktor, mühendis, üst düzey yönetici, müdür vs. kılığında çıkarlar. Lüks arabalara binerler ve maddi durumları iyidir. Sizi etkileyen ilginç hobileri olabilir. Ama tüm bunlar sığlıklarını saklayamaz. Vizyonları dardır ve sizi de aşağı çekerler. Bu tiplerle kişisel gelişiminiz sekteye uğrar ve potansiyelinizi gerçekleştiremezsiniz.

Geniş Zamanlı Cümleler Kuran Erkekler

Sürekli geniş zamanlı cümleler kuran bu tipler bir tek kendini akıllı sanırlar. Cin olmadan adam çarpmaya çalışırlar. “Yaparız, bakarız, hallederiz, o iş bende” gibi cümleler kurarak zekanızı sorgularlar. Bu tiplere asla güvenemezsiniz. Basit bir akşam yemeği programı bile yapamazsınız çünkü kesin bir bilgi veremezler. Ne zaman ne yapacağı ve ne düşüneceği belli olmaz. Her lafları havada kalır. Her şeyi yapabileceklerini söylerler ama hiç bir şey yapamadıkları gibi yapamadıklarını da kabul etmezler. Sürekli geniş zamanlı cümleler kuran bu adamlar, geniş zamanlar içinde kaybolmaya mahkumdurlar.

Yaralı Erkekler

Kız arkadaşından/eşinden yeni ayrılmış bu erkekler geçmişi geride bırakamamışlardır. Eski sevgilisiyle/eşiyle yaşadığı ilişkiyi henüz unutamadıkları için, geçmişin gölgesini ilişkinize taşıma potansiyelleri çok yüksektir. Size bu anlamda yara bandı muamelesi yapacak, yaralarını iyileştirdikten sonra yoluna siz olmadan devam etmek isteyeceklerdir. Bu tip bir adamla ilişki yaşamak istiyorsanız, derinleşmeden önce çok dikkatli davranmanızı ve kendinizi korumanızı öneririm.

Kıskanç Erkekler

Her şeyi kontrol etmek isteyen bu erkekler için dünyanın en büyük sorunu eteğinizin boyu, göğüs dekolteniz, makyajınız, sosyal medyadaki paylaşımlarınız ve beğenilerinizdir. Her hareketinizi eleştirir ve sizi hayattan soğuturlar. Sürekli geçmiş ilişkilerinizi ve kiminle ne yaşadığınızı merak ederler. Dostlarınıza kadar her şeyi sorgular ve eleştirirler. Sizi kısıtlarlar. Böyle bir adamla yaşadığınız ilişkinin sonunda yanınızda tek bir dostunuz kalmaz. Çevrenizdeki kadın/erkek herkesi bertaraf etmede üstlerine yoktur. Yalnız bir yere gidecek olduğunuzda ise başınıza gelecekler bellidir: Saat başı telefon çalar, sorular ardı ardına dizilir. “Neredesin, ne yapıyorsun, kimlesin, ne zaman geleceksin” gibi cümleler ile gününüzü zehir ederler. Böyle bir ilişkinin sonunda kanser olma olasılığınız çok yüksektir. Can mı Canan mı? derseniz canını seven kaçsın derim.

Yaşça Sizden Büyük Erkekler

Ataerkil toplumlarda çiftler arasındaki yaş farkı cinsiyete göre değişir. Eğer erkek kadından 10 yaş büyükse sorun yoktur. Ama kadın erkekten 10 yaş büyük olursa sorun çıkar. Bana göre kimin kimden büyük olduğunun bir önemi yoktur. Bence önemli olan çiftler arasındaki yaş farkının en fazla +5 veya -5’i geçmemesidir. Kendi jenerasyonunuzdan biri ile beraber olmanız uzun vadeli ilişkilerde tahmin edemeyeceğiniz kadar önemlidir. Yaşadığımız toplumda kadının erkekten büyük olma olasılığı kabul görmediği için buna değinmiyorum. Ama kendinizden 10-15 yaş büyük erkekler ile birliktelik yaşamak kadın olarak sizi gelecekte zora sokar. Erkekler eş seçimlerinde kadınların kendilerinden yaşça küçük olmasını tercih ederler çünkü genç kadınlar ile beraberlik hem onların erkeklik gururlarını besler, hem çocuklarına bakacak kadının genç ve sağlıklı olmasını hem de uzun vadede yaşlılıklarında veya hastalandıklarında onlara bakacak daha genç ve sağlıklı birini isterler. Ama kadınlar için durum farklıdır. Kadın kendine eş seçerken yol arkadaşlığı yapabilecek birini arar. Duygusal olarak kendine yakın, fiziksel olarak da güçlü olan erkeği tercih eder. Kadınlar gençlik dönemlerinde bunun önemini fark edemeyebilir. Çünkü her iki taraf da hala gençtir. Mesela 27 yaşındaki bir kadın 37 yaşındaki bir adam ile herhangi bir sorun yaşamadan evlenir. Ama 20 sene sonra 47 yaşında olan bir kadın için 57 yaşındaki bir erkek hem fiziksel hem de cinsel açıdan yaşlı ve güçsüz kalacaktır. Ayrıca kadınların erkeklerden 12 yıl fazla yaşadığı gibi bir gerçek varken ve bir ömür beraber yaşlanma hevesi ile evlendiğimiz gerçeği ile karşı karşıyayken, kadınların kendilerinden 12 yaş küçük erkekler ile beraber olması daha mantıklıdır:)

Evli Erkekler

Aslında bunu buraya yazmam bile gereksiz ama maalesef o kadar çok karşılaşılan bir durum ki değinmeden geçemedim. Kendilerinden yaşça büyük erkeklere ve aslında bir baba figürüne ihtiyaç duyan kadınlar çoğu zaman bu erkekler tarafından kandırılır. Beraber olduğunuz evli erkek sizi onunla beraber olmaya ikna etmek için bir çok bahane ile karşınıza çıkar. Örneğin size eşiyle birlikte ortak bir karar aldıklarını, bu karar göre herkesin kendi hayatını yaşayacağını söyleyebilirler. Artık eşiyle aynı yatağı paylaşmadıklarını, sevginin ve tutkunun bittiğini, sadece çocukların hatırına beraber olduklarını söyleyebilirler. Boşanma aşamasında olduklarını söyleyebilirler. Size bin bir vaatlerde de bulunan bu adamlar sonunda yine ait olduğu yere yani yuvasına geri dönecektir. Ve siz kendinizi üzdüğünüz ile kalmayıp başka bir kadının üzülmesine de sebep olacaksınız. Hemcinslerinin yüz karası olan bu adamlara paye vermeden kaçıp kurtarın kendinizi. Tanrı, eşim diye koynuna girdiği kadının yardımcısı olsun.

Hayalleri Sizden Farklı Olan Erkekler

İlişkinizde her şey yolunda gidiyor, kendinizi birbiriniz için yaratılmış hissediyor olabilirsiniz. Ancak siz evlilik ve çocuk hayalleri kurarken partneriniz bu fikre uzaksa, yaşam tarzını değiştirmek istemiyorsa, yapacağınız hiç bir şey yoktur. Partnerinizi zorla evliliğe ikna etmeye çalışmak sorunu çözmeyecektir. Aksine böyle bir evlilik size hayal kırıklığından başka bir şey getirmez. Sizinle aynı hayalleri olan, aynı vizyona sahip biriyle çok daha mutlu olabilirsiniz.

Çabuk Aşık Olan Erkekler

Kulağa her ne kadar tatlı gelse de bu tip erkekler sizi salya sümük içinde depresyona sokma potansiyeli taşırlar. Çünkü bu adamlar size değil aşka aşık olurlar. Çabuk aşık olup çabuk vazgeçerler. Siz onların hayatlarında değer verdikleri tek kadın olursunuz, sizden başka kimseyi artık sevemezler. Çiçekler, böcekler, kuşlar, falanlar, filanlar….Size önce kendinizi bir prenses gibi hissettirirler. Ayaklarınızı yerden kesip bulutların üstüne kadar çıkarırlar. Sonra ne olduğunu bile anlamadan kafa üstü yere çakılırsınız. Bir de bakmışsınız ki adam başka birine aşık olmuş:) Hiç anlam veremediğiniz bu ilişkinin sonunda aklınızda sadece tek bir soru kalır. “Gayet iyiydik, n’oldu şimdi?”

Hayata ve ortak bilince katkısı olsun….

Ne Haliniz Varsa Gülün….


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 1 =