Öğrendim ki;

Öğrendim ki ; sevdiğin insanda arayacağın ilk şey iyi niyet ve dürüstlük olmalıdır. O yoksa başka özelliklerinin bir anlamı yoktur.
Öğrendim ki ; gerçek dost sadece kötü gününde yanında olan değildir, aynı zamanda mutluluğuna ve başarılarına da en az senin kadar sevinebilendir. Kötü hikayeleri dinlemeyi herkes çok sever. Ama başarı hikayelerine katlanamazlar.
Öğrendim ki ; başarmak için sıradan olandan ayrılmak zorundasın. Bırak başkalarının ne düşündüğünü, sen doğru bildiğine sarıl.
Öğrendim ki ; sana huzursuzluk veren, seni aşağı çeken enerji vampirlerinden kim olurlarsa olsunlar uzak dur. Sen kimsenin çöp torbası değilsin.
Öğrendim ki ; sorunlarınla ilgili ilk suçlaman gereken kişi kendinsin. Sızlanmak ve başkalarını suçlamak yerine, hatanı bulmaya çalış. Hayat senin, seçim senin. Sen izin vermediğin sürece kimse sana zarar veremez.
Öğrendim ki ; bir yıkımla karşılaştığında yas tutma. O yıkımı, öğretmenin haline getir.
Öğrendim ki ;kendini defalarca anlatmak zorunda kaldığın insanlardan uzak dur.  Bir süre sonra seni anlamadıkları için yargılamaya başlarlar. Bu insanlar vakit kaybından başka bir şey değildir.
Öğrendim ki ; içgüdülerine kulak ver. Unutma ki, onca hayvan türü içgüdüleri sayesinde varlığını sürdürüyor. İç sesinin Tanrısal boyuttan geldiğini unutma.
Öğrendim ki ; başına bir şey geldiğinde, neden başkalarının değil de benim başıma geldi bu iş diye sızlanma, durduğun yere bak, yerini değiştir ama önce içsel olarak. İçin değişirse dışın da değişir.

 

Hayata ve ortak bilince katkısı olması dileğiyle….

Ne Haliniz Varsa Gülün…

Sevgilerimle….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 9 = 11